HYBRİX Drone İle 10 Saat 14 Dakikalık Uçuş Gerçekleştirildi Bir yorum bırak

HYBRİX Drone geliştiricisi Quanternium, yakıt-elektrik çok rotorlu drone ile bir uçuş rekoru kırmak için elektronik yakıt enjektörü üretici Löweheiser ile ortaklık kurdu.

İspanya merkezli Quanternium, 2014 yılında dünyanın ilk hibrit yakıt-elektrikli insansız hava sistemini geliştirdiğini söylemişti.

Uçuş 16 litrelik yakıt dolu bir depo ile HYBRiX drone’nun deneysel bir versiyonuyla 08.20’de başladı. Havada 10 saat 14 dakika kaldıktan sonra saat 18.34’te indi.

Quaternium, Löweheiser EFI sisteminin küçük boyutu, herhangi bir performans kaybı olmadan UAS’ye kolayca entegre edilmesini sağladı.

Rekor uçuş süresine ulaşmak için özel olarak inşa edilen HYBRiX sistemi, ağırlığını neredeyse karbüratör versiyonu ile aynı seviyede tuttu.

Lowehiser’ın ekibi, 10 saatlik görev sırasında motor parametrelerini her zaman izleyerek HYBRİX operatörlerine motor performansını optimize etmek için gerekli verileri sağlayarak bu yeni dünya rekorunu mümkün kıldı.

Quaternium, çoklu helikopterlerin hava uygulamaları için tercih edilen hava platformları olduğunu, ancak sınırlı dayanıklılıklarının onları birçok ticari görev için işe yaramaz hale getirdiğini söyledi.

HYBRiX teknolojisi bu sınırlamanın üstesinden gelir ve şirkete göre gözetleme veya ilk müdahale gibi hava görevleri için ideal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir